Sīkdatņu izmantošanas politika

AS "Sadales tīkls", reģistrācijas numurs: 40003857687, juridiskā adrese: Šmerļa iela 1, Rīga, LV-1160, e-pasta adrese: st@sadalestikls.lv, tīmekļa vietnē var tikt izmantotas mūsu un trešo personu sīkdatnes, lai atkarībā no attiecīgās tīmekļa vietnes nolūka uzlabotu vietnes funkcionalitāti un darbību, pielāgotu to Jūsu lietošanas paradumiem vai iegūtu statistiku par lietotāju veiktajām darbībām.

Sīkdatņu politika kopā ar tīmekļa vietnē izvietotajā sīkdatņu risinājumā sniegto informāciju ir sagatavota, lai tīmekļa vietnes apmeklētāji iegūtu informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem un attiecīgajā vietnē izmantoto sīkdatņu veidu detalizētiem aprakstiem.

Kas ir sīkdatnes un kā tās darbojas?

Sīkdatnes ir nelieli datu faili, kas tiek saglabāti lietotāja iekārtā un tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne spēj saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt tos un atbilstoši reaģēt, pielāgojot darbību lietotāja vajadzībām un interesēm, apkopojot un atceroties informāciju par apmeklētajām tīmekļa vietnēm un Jūsu kā lietotāja izvēlēm, piemēram, valodas iestatījumiem tīmekļa vietnes pārlūkošanas laikā.


Kādas sīkdatnes tiek izmantotas?

Tīmekļa vietnē tiek izmantotas Nepieciešamās sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma, jo bez tām tīmekļa vietne nevar pilnvērtīgi darboties. Savukārt, ja tīmekļa vietnē var tikt izmantotas sīkdatnes statistikas, mārketinga vai funkcionāliem  nolūkiem, mēs prasīsim Jūsu piekrišanu šādu sīkdatņu izmantošanai. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu risinājumā, kas izvietots tīmekļa vietnes kreisajā apakšējā stūrī un tiek parādīts, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietni, Jūs atļaujat mums izmantot Jūsu atzīmētās sīkdatņu kategorijas vai sīkdatņu veidus. 

Lai uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti un atvieglotu tās lietošanu, sniegtu jums pielāgotu informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, kā arī veiktu analītiku, tīmekļa vietnē var tikt izmantotas šādas sīkdatņu kategorijas:

Nepieciešamās sīkdatnes

Nepieciešamās sīkdatnes nodrošina tīmekļa vietnes pamatfunkcionalitāti, piemēram, vietnes navigāciju, kas ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes sadaļām, drošu pārvaldību un citu funkcionalitāšu pieejamību, kā arī palīdz identificēt lietotāja iekārtu un tās individuālos iestatījumus, neizpaužot lietotāja identitāti. Šīs sīkdatnes tiek saglabātas Jūsu iekārtā tīmekļa vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā, un tās ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt un lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta. Detalizēta informācija par tīmekļa vietnē izmantotajām Nepieciešamajām sīkdatnēm ir sniegta sīkdatņu risinājumā, kas izvietots tīmekļa vietnes kreisajā apakšējā stūrī un tiek parādīts, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietni. 

Statistikas sīkdatnes

Statistikas sīkdatnes nodrošina tīmekļa vietnes analītiku un palīdz uzlabot tās kvalitāti, lietotāju pieredzi tajā un veicina mūsu pakalpojumu un apkalpošanas izaugsmi. Šīs sīkdatnes ļauj uzskaitīt apmeklējumu skaitu un avotus, lai būtu iespējams izmērīt un uzlabot tīmekļa vietnes darbību. Tās mums palīdz saprast, kuras tīmekļa vietnes sadaļas ir visiecienītākās un kuras tiek izmantotas visretāk, kā arī to, kā lietotāji pārvietojas mūsu tīmekļa vietnē. Iegūtā statistika ir pieejama un tiek izmantota apkopotā veidā, neviens lietotājs netiek tieši identificēts. Šiem nolūkiem tīmekļa vietnē var tikt izmantotas arī trešo personu sīkdatnes. Trešo personu sīkdatņu radītā informācija var tikt nosūtīta un saglabāta ārpus Eiropas Savienības. Detalizēta informācija par Statistikas sīkdatnēm (pakalpojuma apraksts, pakalpojuma sniedzējs, nolūks, apstrādes tiesiskais pamats, termiņš un vieta, datu saņēmēji, u.c.) ir sniegta sīkdatņu risinājumā šķirklī "Pakalpojumi", kas ir pieejams, ja sīkdatņu paziņojuma sākotnējā logā izvēlaties "Vairāk informācijas" vai nospiežat uz sīkdatņu risinājuma ikonas, kas izvietota tīmekļa vietnes kreisajā apakšējā stūrī.

Ja nepiekritīsiet Statistikas sīkdatņu izmantošanai, Jūsu apmeklējums netiks iekļauts mūsu statistikā, bet vienlaikus neierobežos Jūsu darbības tīmekļa vietnē.

Mārketinga sīkdatnes

Mārketinga sīkdatnes palīdz nodrošināt lietotājam personalizētu lietošanas pieredzi, pielāgojot saturu, reklāmas un piedāvājumus atbilstoši aktivitātēm tīmekļa vietnē, kā arī informējot lietotāju par mārketinga un informatīvajām aktualitātēm. Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai identificētu Jums vēlamo saturu šajā tīmekļa vietnē un sniegtu vispiemērotāko informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, uzlabotu mūsu satura pielāgošanu un paplašinātu Jūsu darbību mūsu vietnē. Mārketinga sīkdatnes var tikt izmantotas mūsu reklāmas kampaņu vajadzībām trešo personu tīmekļa vietnēs. Trešo personu sīkdatņu radītā informācija var tikt nosūtīta un saglabāta ārpus Eiropas Savienības. Savukārt, trešo personu reklāmdevēji izmanto lietotāja ierīcē saglabātās sīkdatnes, lai personalizētu un optimizētu mārketinga komunikāciju atbilstoši to definētajiem nolūkiem. Detalizēta informācija par Mārketinga sīkdatnēm (pakalpojuma apraksts, pakalpojuma sniedzējs, nolūks, apstrādes tiesiskais pamats, termiņš un vieta, datu saņēmēji, u.c.) ir sniegta sīkdatņu risinājumā šķirklī "Pakalpojumi", kas ir pieejams, ja sīkdatņu paziņojuma sākotnējā logā izvēlaties "Vairāk informācijas" vai nospiežat uz sīkdatņu risinājuma ikonas, kas izvietota tīmekļa vietnes kreisajā apakšējā stūrī.

Ja Jūs piekrītat Mārketinga sīkdatņu izmantošanai, mēs varam saņemt arī informāciju par mūsu partneru tīmekļa vietnēm, kurās Jūs esat reaģējuši uz mūsu reklāmām. Ja nepiekritīsiet šo sīkdatņu izmantošanai, Jums tiks piedāvātas vispārīgas un nepersonalizētas reklāmas.

Funkcionālās sīkdatnes

Funkcionālās sīkdatnes palīdz uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti, padarot to lietotājam ērtāku un personalizētāku. Šīs sīkdatnes ļauj saglabāt lietotāja veiktās izvēles, piemēram, izvēlētos valodas iestatījumus tīmekļa vietnes pārlūkošanas laikā vai lietotāja pieslēgšanās datus, kā arī nodrošināt citas tīmekļa vietnes atbalsta funkcijas. Šiem nolūkiem tīmekļa vietnē var tikt izmantotas arī trešo personu sīkdatnes. Trešo personu sīkdatņu radītā informācija var tikt nosūtīta un saglabāta ārpus Eiropas Savienības. Detalizēta informācija par Funkcionālām sīkdatnēm (pakalpojuma apraksts, pakalpojuma sniedzējs, nolūks, apstrādes tiesiskais pamats, termiņš un vieta, datu saņēmēji, u.c.) ir sniegta sīkdatņu risinājumā šķirklī "Pakalpojumi", kas ir pieejams, ja sīkdatņu paziņojuma sākotnējā logā izvēlaties "Vairāk informācijas" vai nospiežat uz sīkdatņu risinājuma ikonas, kas izvietota tīmekļa vietnes kreisajā apakšējā stūrī.

Ja nepiekritīsiet Funkcionālo sīkdatņu izmantošanai, lietotāja tīmekļa vietnes apmeklējums netiks personalizēts, bet vienlaikus neierobežos lietotāja darbības mūsu tīmekļa vietnē.

Kā apstiprināt, atteikties vai pārvaldīt sīkdatnes?

Apmeklējot šo tīmekļa vietni, Jums tiek attēlots logs ar paziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Pēc noklusējuma visas sīkdatnes ir atspējotas, izņemot Nepieciešamās sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes pamatfunkcionalitāti. Tās tiek iestatītas automātiski un tām nav jāiegūst lietotāja piekrišana.

Ja Jūs izvēlēsieties "Piekrītu visām sīkdatnēm", tas nozīmēs, ka esat piekritis visām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē un Jūs apstiprināt, ka esat iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, kā arī gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajām personām.

Ja Jūs vēlaties jau sākotnēji piekrist tikai noteiktu kategoriju sīkdatnēm, tad varat to izdarīt tīmekļa vietnē attēlotajā logā ar sīkdatņu kategoriju uzskaitījumu, atzīmējot tās sīkdatņu kategorijas, kurām piekrītat, un nospiežot "Saglabāt iestatījumus".

Ja Jūs vēlaties iegūt detalizētu informāciju par sīkdatņu veidiem (pakalpojuma apraksts, pakalpojuma sniedzējs, nolūks, apstrādes tiesiskais pamats, termiņš un vieta, datu saņēmēji, u.c.) un pārvaldīt sīkdatnes, piekrītot vai atspējojot konkrētas sīkdatņu kategorijas vai sīkdatņu veidus, to jebkurā brīdī ir iespējams izdarīt šādā veidā:

  • ja pirmreizēji apmeklējat tīmekļa vietni vai arī iepriekš, apmeklējot tīmekļa vietni, neesat apstiprinājis savu izvēli attiecībā uz sīkdatnēm, aicinām sākotnējā logā izvēlēties "Vairāk informācijas" un, logā, kas atvērsies, iepazīties ar sīkdatņu aprakstiem, pievienot vai noņemot piekrišanas atzīmi pie attiecīgās statistikas, mārketinga vai funkcionālo sīkdatņu kategorijas vai sīkdatņu veida un, lai saglabātu izdarīto izvēli, nospiest "Saglabāt iestatījumus";
  • ja atkārtoti apmeklējat tīmekļa vietni un vēlaties mainīt savu iepriekš izdarīto izvēli, aicinām izmantot sīkdatņu risinājuma ikonu, kas izvietota tīmekļa vietnes kreisajā apakšējā stūrī, un, logā, kas atvērsies, iepazīties ar sīkdatņu aprakstiem, pievienot vai noņemot piekrišanas atzīmi pie attiecīgās statistikas, mārketinga vai funkcionālo sīkdatņu kategorijas vai sīkdatņu veida un, lai saglabātu izdarīto izvēli, nospiest "Saglabāt iestatījumus".

Ja izlemsiet nepiekrist sīkdatņu izmantošanai, izņemot Nepieciešamajām sīkdatnēm, tad sīkdatņu risinājumā nospiediet "Atstāt nepieciešamās sīkdatnes". Atspējojot sīkdatnes, atsevišķi tīmekļa vietnes servisi nedarbosies pilnvērtīgi un nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas tīmekļa vietnes funkcijas, piemēram, redzēt pielāgotu tīmekļa vietnes saturu.

Kontaktinformācija jautājumos par sīkdatņu izmantošanu

Personas datu apstrāde

Līdzās šai sīkdatņu politikai AS "Sadales tīkls" personas datu apstrādi veic saskaņā ar Klientu personas datu apstrādes principiem, kas ir pieejami: https://sadalestikls.lv/lv/noteikumi.

Politikas izmaiņas

AS "Sadales tīkls" ir tiesības jebkurā brīdī izmainīt šo sīkdatņu politiku. Sīkdatņu politikas aktuālā redakcija tiks izvietota tīmekļa vietnē, kā arī būs pieejama tīmekļa vietnes sīkdatņu pārvaldības rīkā.

Politika spēkā no: 14.05.2024.